Po której stronie się opowiesz?

http://therashar.forumn.org/t40-festyn-250-lecia - Sesja dla wszystkich chętnych graczy z zaakceptowaną KP Smile Enjoy!

  Ogólne informacje

  Share
  avatar
  Falibor
  Jarl Isoya

  Liczba postów : 190
  Join date : 15/03/2013

  Ogólne informacje

  Pisanie by Falibor on Nie Mar 17, 2013 2:34 pm

  [You must be registered and logged in to see this image.]

  Geografia:

  Isoya jest zróżnicowaną wyspą - znajdziemy tu niziny, z dość żyzną glebą oraz wysokie i niedostępne górskie szczyty. Warto też dodać, że góry są naturalną granicą - tam śniegi nigdy nie topnieją. Jeśli chodzi o góry: są bogate w złoża srebra i żelaza, które są eksploatowane na dużą skalę. W przypadku zbiorników wodnych - wyspa może się pochwalić dwoma większymi rzekami oraz jednym jeziorem (z niewiadomych przyczyn nazywanym „Vat-tarum”, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza jezioro łez)

  Warunki atmosferyczne:

  Mieszkańcy muszą się przyzwyczaić do niskich temperatur, od -30 do +14 stopni. Są to warunki ciężkie do życia i właściwie uniemożliwia to rolnictwo na dużą skalę, co prowadzi do chęci ekspansji terytorialnej. Opady są bardzo częste - pada niemal codziennie i w zależności od pory roku - zimą śnieg, latem deszcze. Co ciekawe, można odróżnić tak naprawdę tylko te dwie pory roku.

  Ludność:

  Ludność w większości zajmują się rzemieślnictwem wszelkiego rodzaju (od obróbki drewna, przez szkutników, jubilerów i kowali) a także myślistwem i zbieractwem. Młodzi mężczyźni często wybierają karierę wojownika, skuszeni możliwością szybkiego zarobku. Łupieżcze wyprawy są zabronione od czasu Wielkiego Pokoju, jednak bandy północnych rozbójników dalej sieją strach na morzach i wyspach zamieszkanych przez inne ludy. Teoretycznie karą za takie przewinienie jest śmierć, jednak w praktyce często ściga się ich tylko dla pozoru, tłumacząc całe zajścia ciężkimi warunkami.

  Wygląd mieszkańców z Isoya jest szczególny - przewyższają nawet i o głowę inne ludy archipelagu dochodząc do co najmniej 190 cm wzrostu, choć oczywiście są wyjątki. Włosy mają zazwyczaj jasne, tak samo jak oczy. Nieczęsto się widzi brąz i jego odcienie - najczęściej spotyka się osoby o włosach rudych bądź blond.

  Polityka/Władza:

  Władze niepodzielnie sprawuje władca krainy, pochodzący z jednego z najbogatszych rodów wojowników. Aktualnie jest nim Falibor, osoba, która dokonała przewrotu i po śmierci poprzedniego władcy objęła dzięki poparciu wojska władzę, skazując na banicję jedynego dziedzica. Doprowadziło to do kilku buntów (szybko i krwawo stłumionych), jednak po roku sytuacja się poprawiła - wyspa przeżywa istne odrodzenie - szlaki są pełne dóbr przywożonych z innych wysp.
  Pan na Wyspie jest zazwyczaj mężczyzną, jednak pojawiło się i na tym stanowisku kilka kobiet - wykazały się one bezwzględnością i były bardziej brutalne niż męscy władcy, a lud kochał swoje Panie za możliwość łupienia każdego napotkanego okrętu.

  Piractwo i korsarstwo jest sposobem na pozyskanie wielkich zysków dla państwa, dlatego władcy często wydawali listy zezwalające na rozbój, jednak od czasu Wielkiego Pokoju ich się nie wydaje.

  Większe miasta na wyspie:
  - Iomare (stolica)
  - Nigharn
  - Haraten

  Odmiana niektórych nazw przez przypadki:


  1. (M.) mianownik - Kto? Co? [jest] : Wyspa Isoya
  2. (D.) dopełniacz - Kogo? Czego? [nie ma] : Wyspy Isoya
  3. (C.) celownik - Komu? Czemu? [przyglądam się] : Wyspie Isoya
  4. (B.) biernik - Kogo? Co? [widzę] : Wyspę Isoya
  5. (N.) narzędnik - (Z) Kim? Czym? [idę] : Wyspą Isoya
  6. (Ms.) miejscownik - O kim? O czym? [myślę] : Wyspie Isoya
  7. (W) wołacz - (O!) : Wyspo Isoya!

  Odmienia się sam wyraz "wyspa", a sama nazwa pozostaje bez zmian.

  1. (M.) mianownik - Kto? Co? [jest] : Isoyańczyk / Isoyańczycy
  2. (D.) dopełniacz - Kogo? Czego? [nie ma] : Isoyańczyka / Isoyańczyków
  3. (C.) celownik - Komu? Czemu? [przyglądam się] : Isoyańczykowi / Isoyańczykom
  4. (B.) biernik - Kogo? Co? [widzę] : Isoyańczyka / Isoyańczyków
  5. (N.) narzędnik - (Z) Kim? Czym? [idę] : Isoyańczykiem / Isoyeńczykami
  6. (Ms.) miejscownik - O kim? O czym? [myślę] : Isoyańczyku / Isoyańczykach
  7. (W) wołacz - (O!) : Isoyańczyk / Isoyańczycy

  Odmiana tego słowa jest o tyle ciekawa, że nie ma on odpowiednika żeńskiego. Określa ono mieszkańca całej wyspy, bez rozbijania tego na miasto, z którego dana osoba pochodzi.

   Obecny czas to Pią Sty 18, 2019 7:24 am