Po której stronie się opowiesz?

http://therashar.forumn.org/t40-festyn-250-lecia - Sesja dla wszystkich chętnych graczy z zaakceptowaną KP Smile Enjoy!

  Sin-Ilach- bóg Shehest

  Share
  avatar
  Falibor
  Jarl Isoya

  Liczba postów : 190
  Join date : 15/03/2013

  Sin-Ilach- bóg Shehest

  Pisanie by Falibor on Pon Mar 18, 2013 7:08 pm
  Sin-Ilach jest postacią historyczną- to jest pewne. Był wielkim przywódcą Seheshan. Jako pierwszy zjednoczył wszystkie plemiona, oraz zaprowadził zapisany, wspólny system prawny. Był pierwszym z Kalifów. Cechował się bezwzględnością dla wrogów i miłością do swojego ludu. Walczył z obcymi chcącymi zasiedlić się na ich wyspie.

  Przedstawiany jest na podstawie opisów historycznych, jako wysoki Saheshanin, z długa czarną brodą, ubrany w długie i zwiewne czarne szaty oraz czarny turban.

  Sin- Ilach zginął walcząc o wolność swojego ludu i dzięki temu zajął miejsce na nieboskłonie, stając się światłem oświetlającym drogę w ciemną noc- jest to bóstwo Lunarne.

  Dla każdego wyznawcy obowiązkowa jest codzienna modlitwa o wschodzie księżyca. Wtedy to Saheshianie potrafią rzucić wszystko i zacząć się modlić.

  Święta:
  Dzień pełni księżyca:Każda pełnia jest okazja do świętowania. W ten dzień zakazana jest wykonywanie jakichkolwiek męczących zadań oraz jedzenie mięsa. Za złamanie tych zakazów przewidziane są duże kary- za jedzenie mięsa wybija się zęby, a praca jest karana dziesięcioma batami oraz trzema godzinami w dybach, ku ucieszę gawędzi.

  Czerwony Księżyc- święto to wypada na siódmą pełnie- Dzień ten uważa się za urodziny Sin- Ilacha. Jest to dzień ogólnej szczęśliwości. Od rana organizowane są liczne zabawy, które kończą się dopiero dnia następnego. Wtedy też wręcza się dzieciom słodycze.

   Obecny czas to Pią Sty 18, 2019 7:24 am