Po której stronie się opowiesz?

http://therashar.forumn.org/t40-festyn-250-lecia - Sesja dla wszystkich chętnych graczy z zaakceptowaną KP Smile Enjoy!

  Ogólne informacje

  Share
  avatar
  Eileen
  Administrator

  Liczba postów : 89
  Join date : 15/03/2013

  Ogólne informacje

  Pisanie by Eileen on Pią Mar 15, 2013 9:38 pm


  Geografia:

  Wyspa Voirrey cechuje się stosunkowo nizinnym ukształtowaniem terenu. Rzadko kiedy można znaleźć tam trudne do pokonania wzniesienia. Mimo iż około pięćdziesiąt procent wyspy zajmują mokradła, jest ona uznawana za jedną z piękniejszych w całym Archipelagu - zawdzięcza to zapewne bujnej roślinności, która rozwinęła się na północnej części w okolicach stolicy i jeziora.
  Na północy dominują lasy liściaste, często można napotkać tam lipy i dęby, natomiast im bliżej mokradeł tym więcej wierzb. Gleby są żyzne, w okolicach rzek oraz jeziora występują mady. Prócz nich można jeszcze wymienić czarnoziemy leśno-stepowe.

  Warunki atmosferyczne:

  Ludzie mieszkający na jakiejkolwiek wyspie mogą liczyć się z częstymi opadami oraz potężnymi wiatrami, tutaj nie jest inaczej. Mimo tego Wyspa Voirrey może cieszyć się stosunkowo ciepłym klimatem. Temperatura waha się od -3 stopni w okresie zimowym, do +34 w okresie letnim.

  Ludność:

  Aktualnie mieszkańcy wyspy to głównie handlarze, jednakże nie jest to regułą. W czasach wojen Voirreyczycy mogli się pochwalić jedną z liczniejszych armii w całym Archipelagu, kiedy jednak okres najazdów się skończył, część ludzi zwolniono z czynnej służby. Z racji bliskiego położenia rozległych mokradeł nie brakuje ludzi parającymi się różnymi gałęziami medycyny czy odłamami zielarstwa. Nie brakuje też kobiet-generałów, zwinnych łotrzyków oraz wybitnych łuczników.

  Średni wzrost Voirreyczyka nie przekracza 178 cm, ale zdarzają się wyjątki. Kobiety są dużo niższe od mężczyzn, gdyż ich wzrost mieści się w przedziale 148 - 160 cm. Mieszkańców wyspy cechuje stosunkowo wątła budowa ciała, co nie oznacza, że nie ma wyjątków od tej reguły. Lekko opalona skóra, rude, blond lub jasnobrązowe włosy i jasne oczy - to są typowe wyznaczniki wyglądu przeciętnego Voirreyczyka.

  Polityka/Władza:

  Głową państwa jest para królewska. Przyjęto, że kobiety oraz mężczyźni mają równe prawa do tronu. Osoba panująca jest odpowiednikiem władzy wykonawczej, jednakże w razie wątpliwości może się wspomagać Radą Królewską (władzą ustawodawczą, w której skład wchodzą również ministrowie w liczbie 30 oraz senatorowie w liczbie 33), która w przypadku bezkrólewia, zarządza państwem. Taka sytuacja jeszcze nigdy nie miała miejsca, jednakże ród Rhian jest przygotowany na taką ewentualność już od stuleci.
  Instytucje sądowe są uzależnione od aktualnie panującego monarchy, który jest jednocześnie Najwyższym Sędzią. Czasami jednak władca rezygnuje z tej funkcji i powierza ją wybranej przez siebie osobie.
  Najważniejszym dokumentem na Wyspie Voirrey jest Konstytucja Voirreyska spisana przez pierwszych władców ponad dziesięć wieków temu.

  Większe miasta na wyspie:
  - Voirrey (stolica)
  - Vir'Lave
  - Thesoth

  Odmiana niektórych nazw przez przypadki:

  1. (M.) mianownik - Kto? Co? [jest] : Wyspa Voirrey
  2. (D.) dopełniacz - Kogo? Czego? [nie ma] : Wyspy Voirrey
  3. (C.) celownik - Komu? Czemu? [przyglądam się] : Wyspie Voirrey
  4. (B.) biernik - Kogo? Co? [widzę] : Wyspę Voirrey
  5. (N.) narzędnik - (Z) Kim? Czym? [idę] : Wyspą Voirrey
  6. (Ms.) miejscownik - O kim? O czym? [myślę] : Wyspie Voirrey
  7. (W) wołacz - (O!) : Wyspo Voirrey

  Odmiana dotyczy tylko wyrazu "wyspa", zaś samo "Voirrey" pozostaje bez zmian.

  1. (M.) mianownik - Kto? Co? [jest] : Voirreyczyk / Voirreyczycy
  2. (D.) dopełniacz - Kogo? Czego? [nie ma] : Voirreyczyka / Voirreyczyków
  3. (C.) celownik - Komu? Czemu? [przyglądam się] : Voirreyczykowi / Voirreyczykom
  4. (B.) biernik - Kogo? Co? [widzę] : Voirreyczyka / Voirreyczyków
  5. (N.) narzędnik - (Z) Kim? Czym? [idę] : Voirreyczykiem / Voirreyczykami
  6. (Ms.) miejscownik - O kim? O czym? [myślę] : Voirreyczyku / Voirreyczykach
  7. (W) wołacz - (O!) : Voirreyczku / Voirrreyczycy

  Odmiana tego słowa jest o tyle ciekawa, że nie ma on odpowiednika żeńskiego. Określa ono mieszkańca całej wyspy, bez rozbijania tego na miasto, z którego dana osoba pochodzi.


  _________________
  Lepiej mieć niezasłużoną sławę skurczybyka niż zasłużoną idioty.

  E. Cherezińska, "Gra w kości"

  Eileen Rhian - karta postaci

   Obecny czas to Pią Sty 18, 2019 7:25 am