Po której stronie się opowiesz?

http://therashar.forumn.org/t40-festyn-250-lecia - Sesja dla wszystkich chętnych graczy z zaakceptowaną KP Smile Enjoy!

  Wyimki z praw

  Share
  avatar
  Mytopea
  Dyktatorka

  Liczba postów : 94
  Join date : 19/03/2013

  Wyimki z praw

  Pisanie by Mytopea on Wto Mar 19, 2013 9:02 pm

  1. Kult Wielkiej Matki jest religią obowiązująca na Wyspach Torinae. Co więcej na wyspach zakazane są wszelkie kulty bóstw męskich, wśród ludności miejscowej. Przybyszom zezwala się wierzyć w co tylko zechcą, acz nie mogą oni odprawiać żadnych obrzędów, ani namawiać do swej wiary.
  2. Kobieta w stanie błogosławionym jest wartością całego społeczeństwa. Należą się jej specjalne przywileje - gdy stan odmienny jest widoczny, może ona oddać się modłom, utrzymać ją ma natomiast rodzina.
  3. Małżeństwo jako takie nie funkcjonuje w ustroju Wysp Torinae. Jeśli jednak kobieta chce, może stworzyć wspólnotę rodzinną z mężczyzną, który zapewni jej byt i potomstwo.
  4. Wyższe stopnie wojskowe, stanowiska urzędnicze i kościelne obejmować mogą tylko kobiety.
  5. Każdy mężczyzna, który podniesie rękę na kobietę, rękę ową utraci.
  6. Kobiety bezdzietne, które Matka ukarała bezpłodnością, po odbyciu stosownej pokuty mogą przysposobić sobie sierotę lub dziecię z rodziny.
  7. Władza Dyktatorki jest pełna i absolutna.
  8. Władzę nad mężczyznami sprawują Namiestnicy działający z polecenia Dyktatorki i są oni jedynymi mężczyznami, mogącymi obejmować stanowisko.
  9. Kadencja namiestnika trwa 2 lata. Po jej zakończeniu o przyjęcie na stanowisko Namiestnika może ubiegać się każdy mężczyzna, spełniający warunki. Pierwszym etapem rekrutacyjnym są rozmowy z Wielkimi Kapłankami każdego z miast, następnie, wytypowani kandydaci winni stawić się w Zamku Dyktatorki, gdzie podejmie ona ostateczną decyzję.
  10. Warunkiem zostania Namiestnikiem jest ukończenie 25 roku życia, posiadanie co najmniej dwojga udokumentowanych potomków oraz uregulowane sprawy majątkowe z matką/matkami potomków.
  11. Każdy mężczyzna winien łożyć na utrzymanie swoich potomków przynajmniej 2/3 kosztów ich utrzymania na odpowiedniej stopie życiowej. W wyjątkowych sytuacjach na dzieci łożyć może Dyktatorka, należy jednak przedłożyć stosowną prośbę Namiestnikowi miasta.

   Obecny czas to Pią Sty 18, 2019 7:24 am