Po której stronie się opowiesz?

http://therashar.forumn.org/t40-festyn-250-lecia - Sesja dla wszystkich chętnych graczy z zaakceptowaną KP Smile Enjoy!

  KP, czyli co do czego i po co.

  Share
  avatar
  Falibor
  Jarl Isoya

  Liczba postów : 190
  Join date : 15/03/2013

  KP, czyli co do czego i po co.

  Pisanie by Falibor on Sro Mar 20, 2013 2:14 pm

  Wypełnienie KP może przysporzyć kłopotów (zwłaszcza początkującym graczom, zaczynającym przygodę z grami PBF), dlatego też powstał ten poradnik. Znajdziecie tu przykładową Kartę Postaci oraz objaśnienia jak wypełnić poszczególne jej elementy.

  Po pierwsze musicie założyć temat z waszą KP. W tytule powinno być imię i nazwisko postaci oraz dopisek KP, czyli Jan Kowalski KP lub KP Jan Kowalski. Następnie kopiujemy wzór do wypełnienia i wklejamy go do naszego tematu. Wzór znajduje się [You must be registered and logged in to see this link.]. Teraz musicie go wypełnić.

  Pierwszą rzeczą jest avatar. Jest to wasza wizytówka, określa wygląd waszej postaci i musi się zgadzać z realiami krainy. Żadnych pistoletów, samochodów, gitar itp. Unikajmy też mangowych obrazków (chyba, że bardzo chcecie - wtedy musicie pamiętać że muszą być zgodne z realiami krainy oraz pochodzeniem postaci).

  Kod:


  [center][img]adres avatara[/img][/center]


  W miejsce adres avatara wpisujemy adres gdzie znajduje się nasz obrazek. Przykładowo:

  Kod:

  [center][img]http://wiki.guildwars2.com/images/thumb/e/e5/Warrior_02_concept_art.jpg/350px-Warrior_02_concept_art.jpg[/img][/center]

  Da nam taki efekt:

  [You must be registered and logged in to see this image.]

  Dalej jest metryczka:

  Kod:

  [b]Imię:[/b]
  [b]Nazwisko:[/b]   
  [b]Pochodzenie:[/b]   
  [b]Zawód:[/b]
  [b]Wygląd:[/b]
  [b]Historia:[/b]
  [b]Liczba wolnych PD:[/b]

  Imię: Imię waszej postaci musi być zgodne z [You must be registered and logged in to see this link.]
  Nazwisko: Tu też nie powinno być problemu.
  Pochodzenie: Do wyboru mamy poszczególne krainy: Wyspa Isoya, Wyspa Saeth, Wyspa Seheshet, Wyspa Terafet, Wyspy Torinae i Wyspa Voirrey. Przy wyborze wyspy Terafet pamiętajmy, że chodzi o potomków przybyłych tam ludzi z innych krain, nie o pierwotnych mieszkańców wyspy, którzy są nacją nie grywalną.
  Zawód: Czyli inaczej profesja, jaką zajmuje się nasza postać. Może to być właściwie wszystko - od wojownika po kowala, rzemieślnika, lekarza, architekta, rolnika itd.
  Wygląd: Jedna z najważniejszych rzeczy do opisania. Opisujemy wszystko, nawet jeśli mamy to przedstawione na awatarze (np. kolor włosów). Do opisów wzrostu używamy naszego systemu metrycznego. Żadnych stóp, cali i tym podobnych rzeczy.
  Historia: Zdecydowanie najważniejsza rzecz. Musi urywać dupę, być ciekawa by zachęcać MG i innych graczy do tego żeby CHCIELI się spotkać z twoją postacią. 1-2 linijki nie wystarczą. Ba, czasem nawet 20 nie wystarcza. Do tego punktu naprawdę trzeba się przyłożyć.
  Liczba Wolnych PD: Określa liczbę PD, które nie zostały jeszcze wykorzystane. Będzie to dokładnie pilnowane i sprawdzane, po otrzymaniu PD musicie zedytować w KP ich liczbę, chyba że od razu je wydacie. Np. Dostajecie 2 PD i od razu wydajecie je na umiejętność gotowanie, w takim wypadku ilość wolnych PD się nie zmienia, a jedynie poziom wykupionej umiejętności. Wszelkie próby oszustwa w ilości PD skutkują banem na czas przynajmniej 7 dni oraz odjęciem znacznej ilości PD, lub zdegradowaniem poziomu Atrybutu/Umiejętności. Dlatego też uważnie podliczajcie swoje PD.

  Atrybuty

  Fizyczne
  Społeczne
  Umysłowe
  Siła 1 Charyzma 1 Inteligencja 1
  Zręczność 1 Perswazja 1 Spryt 1
  Wytrzymałość 1 Wygląd/Atrakcyjność 1 Precepcja 1

  Atrybuty określają podstawowe statystyki twojej postaci. Są potrzebne dla MG. Pozwalają mu określić, ile dana postać może podnieść/wytrzymać, jak szybko zauważy coś itd. Nie mają bezpośredniego wpływu na walkę - u nas nie ma rzucania kośćmi, o przebiegu walki decyduje MG, biorąc pod uwagę nie tylko atrybuty i umiejętności, ale także historię i charakter postaci. Wojownik walczący od dziecka i żyjący w trudnych warunkach ma przewagę nad paniczykiem - arystokratą, który uczył się szermierki a z prawdziwą walką miał mało wspólnego.
  Atrybuty są określane w stopniach 1-5. Żaden z atrybutów nie może spaść poniżej wartości 1 na stałe. Czasowe otępienie jest możliwe, np. przez wypitą truciznę, jednak nie może być na stałe. Dlaczego? Postać z siłą 0 nie będzie się poruszać a inteligencja równa 0 będzie oznaczać, że przeciętna ameba lepiej od nas myśli. Gdy np. wygląd spadnie do 0, to możecie być pewni że Quasimodo przy waszej postaci jest okazem piękna.
  Atrybuty podnosi się za PD. Mistrz gry po sesji lub nawet w jej trakcie, może przyznać wam Punkty Doświadczenia, które możecie wykorzystać do podnoszenia atrybutów i umiejętności. Każdy poziom atrybutów kosztuje inną ilość PD.
  Czyli zakładając że 1 jest wartością podstawową i jej nie uwzględniam:
  4-8-12-16.

  Żeby osiągnąć poziom 2 w np. sile, musimy wydać 4 PD, a poziom 5 w Inteligencji 16 PD. Pełne rozwinięcie umiejętności kosztuje więc 40 PD.


  Umiejętności

  Walka wręcz
  Broń jednoręczna
  Broń dwuręczna
  Broń dystansowa
  Broń miotana
  Broń improwizowana
  Jazda konno
  Odporność na ból
  Uniki
  Kradzież
  Przesłuchiwanie
  Zdobywanie informacji
  Uwodzenie
  Lekkie pancerze
  Średnie pancerze
  Ciężkie pancerze
  Rzemiosło
  Skradanie się
  Medycyna
  Zielarstwo
  Pierwsza pomoc
  Pułapki
  Spostrzegawczość
  Dowodzenie
  Handel
  Tarcza
  Gotowanie
  Muzyka
  Eliksiry
  Sztuka przetrwania


  Umiejętności są bardzo ważne. Określają to, jak nasza postać radzi sobie z różnymi dziedzinami życia. Poziomy umiejętności są określane stopniem od 0-5. 0 oznacza całkowity brak zdolności, zaś 5 mistrzostwo. Niektóre umiejętności (muzyka, rzemieślnictwo itd.) określają grupę zdolności wziętą w całość. Jeśli chcemy by nasza postać grała na lutni wpisujemy
  Muzyka (lutnia)- i stopień rozwoju, np. 3

  Wykupione umiejętności podkreślamy za pomocą znacznika
  Kod:
  [u]Nazwa umiejętności[/u]
  Nazwa umiejętności

  Niektóre umiejętności mogą być podniesione podczas sesji przez MG. Np. jeśli znajdziemy przepis na potrawkę z królika i ładnie opiszemy proces przygotowania danej potrawy, wtedy prowadzący sesję może zadecydować czy dodać nam 1 punkt do gotowania, czy nie.
  Głównie jednak podnosi się umiejętności dzięki uzyskiwaniu Punktów Doświadczenia. Koszt poziomów STANDARDOWYCH umiejętności:
  2-4-6-8-10
  Czyli za poziom 1 umiejętności posługiwania się tarczą wydamy 2 PD, a za poziom 5 gotowania zapłacimy 10 PD. Oznacza to tyle ze na mistrzowski poziom jednej umiejętności wydamy 30 PD.

  Dokładne objaśnienia umiejętności [You must be registered and logged in to see this link.]

   Obecny czas to Pią Sty 18, 2019 7:23 am