Po której stronie się opowiesz?

http://therashar.forumn.org/t40-festyn-250-lecia - Sesja dla wszystkich chętnych graczy z zaakceptowaną KP Smile Enjoy!

  Opisy umiejętności

  Share
  avatar
  Falibor
  Jarl Isoya

  Liczba postów : 190
  Join date : 15/03/2013

  Opisy umiejętności

  Pisanie by Falibor on Sro Mar 20, 2013 4:54 pm

  Walka wręcz
  Lubisz popić, a potem się poawanturować? Jeśli tak to koniecznie inwestuj w walkę wręcz/ Bez tego nawet Pan żul może być ciężkim przeciwnikiem. Spraw by twoje ciosy stały się silniejsze, a bloki pewne! Jeśli jesteś jednak spokojnym typem człowieka, albo lubisz obrywać, olej tą umiejętność.

  Broń jednoręczna
  Broń jednoręczna to umiejętność, która określa jak jesteś w stanie machać bronią, która mieści się w jednej rączce. Pokaż przeciwiką, że tak naprawdę, nie rozmiar ma znaczenie. Przynajmniej tak twierdzą kobiety.

  Broń dwuręczna
  Kompleks sprawia że lubisz mieć wszystko duuuże? Wykup tą umiejętność- dzięki temu będziesz mógł szpanować wielkimi broniami. Co ci po mieczu dwuręcznym na plecach, jeśli podniesienie go sprawia że stajesz się fioletowy na twarzy?

  Broń dystansowa
  Ukryj się w krzakach, i ściągnij cel z daleka. Po co narażać tyłek, skoro możesz bezpiecznie strzelić do kogoś z ukrycia? Niektórzy mówią że to mało honorowe- pokaż im że jak się ma strzałę w gardle to honor nie ma znaczenia!

  Broń miotana
  Nie chcesz taszczyć ze sobą strzał, a jednocześnie nie lubisz bliskiego kontaktu z ostrzem przeciwnika? rzuć w niego- nie ważne czym. Czy kamieniem, dynia, nożem, toporem czy dzieckiem przechodzącym obok. Przedmiot jest nieważny- liczy się efekt!

  Broń improwizowana
  To co tygryski lubią najbardziej. Bronią improwizowaną może być wszystko- butelka, krzesło, noga od stołu, czyjaś urwana ręka, noga, świecznik i wszystko, co sobie wymarzysz. Szczególnie przydatne do bójek w karczmie.

  Jazda konno
  Wszyscy wiemy jak meczące jest chodzenie piechotą. Kup sobie kobyłe, i nie męcz nóg. Dzięki temu nie zniszczysz tak szybko butów i będziesz mógł szybciej znaleźć się z punktu A do punktu B! (uwaga, koń działa na pokarm (siano, trawa, owies) i wodę. Artykuły sprzedawane oddzielnie.)

  Odporność na ból
  Jeśli często wpadasz w tarapaty, łamiesz kości, jesteś torturowany, to ta umiejętność jest dla Ciebie. Nie daj satysfakcji swym prześladowcą i opieraj się torturą, przyjmując je z godnością!

  Uniki
  Dzięki tej umiejętności możliwe jest unikanie wrogich ciosów. Pomyśl sobie jaką minę zrobi przeciwnik, gdy unikniesz jego ciosu zginając się w pół, niczym akrobata cyrkowy!

  [/b]Kradzież[/b]
  Lubisz szybko zarobić, zaglądać do kieszeni innych mieszkańców archipelagu by pozbawiać ich ciężaru sakiewek i niepotrzebnych błyskotek? Jeśli tak to koniecznie musisz mieć tą umiejętność. Zręczny złodziej potrafi swojej ofierze ściągnąć majtki przez głowę.

  Przesłuchiwanie
  Ktoś ma coś, na czym Ci zależy, ale nie wiesz gdzie? Cóż, odpowiednia perswazja może pomóc Ci wydobyć od niego tą informacje. To w jaki sposób to zrobisz zależy od Ciebie. (podpowiedź- rozgrzane żelazo może pomóc)

  Zdobywanie Informacji
  Brzydzisz się przesłuchaniami w celach, ale lubisz dużo wiedzieć? Pociągnij rozmówcę za język, spraw żeby z własnej woli wyśpiewał ci wszystko co wie.

  Uwodzenie
  Zakręć tyłkiem, lub napnij mięśnie, przełam bariery! Niech twój cel otworzy gębę z zachwytu i niech da się powieść twoim zamiarom. Później wykorzystaj go jak chcesz.

  Lekkie pancerze
  Ochrona jest dla ciebie ważna, ale nie chcesz nosić nic ciężkiego na plecach? Wybierz lekkie pancerze. Co prawda, chronią przed tylko lekkimi obrażeniami, ale za to są lekkie. O to chodzi, nie?

  Średnie pancerze
  Sama przyeszywa to za mało, a pełna płytowa zbroja za dużo? W takim razie wybierz średnie pancerze. Będziesz miał większą pewność że jakiś mocniejszy atak nie pogruchocze ci kości.

  Ciężkie pancerze
  Lubisz żarcie z puszki? Bo tak właśnie wygląda się w ciężkim pancerzu- jak konserwa. Kawał blachy kryje w środku mięciutkie ciałko. Co prawda ubieranie się w to zajmuje godzinę, a schylenie się po miecz który wypadł jest niemal niemożliwe, ale za to znaczna większość obrażeń jest absorbowana.

  Rzemiosło
  Uderz młotkiem kilka razy i tada! Oto stworzyłeś przedmiot, za który komuś przyjdzie sporo zapłacić! (oczywiście młotek to przykładowe narzędzie. W razie prób zrobienia łuku poprzez uderzanie w niego młotkiem, proszę skontaktować się z lekarzem specjalistą) Jeśli chcesz, Oczywiście możesz zajmować się wieloma rzemiosłami, jednak im masz ich więcej, tym gorsze przedmioty robisz. Pamiętaj- kto jest do wszystkiego, ten jest do niczego.

  Skradanie się
  Podejrzewasz że kobieta/facet/zkimtamsobiejesteś cię zdradza? Śledź go! Po co wydawać kupę kasy na detektywa, jak samemu możesz się zakamuflować i obserwować ją/jego/to z ukrycia.

  Medycyna
  Lubisz leczyć ludzi, nastawiać kości, wyjmować strzały, a widok krwi Cię nie przeraża i nie sprawia że uciekasz z krzykiem bądz mdlejesz? Wybierz medycyne! Będziesz mógł się poznęcać nad ludźmi pod pretekstem pomocy.

  Zielarstwo
  Nazbieraj jakiejś trawy i innych badyli, a później sprzedaj je z zyskiem, mówiąc że to potężne zioła.

  Pierwsza pomoc
  "Och, ktoś ci połamał nogę? Nie ma problemu, znam pierwszą pomoc!" - Po tym możesz zacząć znęcać się nad nieszczęśnikiem.

  Pułapki
  Od kopania dziur w ziemi, po skomplikowane mechanizmy. Umiesz rozebrać pułapkę na części, dezaktywować ją, a nawet zorganizować własna, dzięki tej umiejętności.

  Spostrzegawczość
  Spostrzegawczość określa jak szybko możesz znaleźć poszukiwaną osobę w tłumie, jak szybko zauważysz, że ktoś ma przetarte spodnie lub wypatrzysz miedziaka na ulicy.

  Dowodzenie
  Dzięki tej umiejętności masz posłuch u ludzi, potrafisz poprowadzić ich do zwycięstwa, a także zagrzać ich do walki, tak by dawali z siebie wszystko.

  Handel
  Dzięki temu możesz sprzedawać drożej rzeczy i kupować je taniej. Mistrz tej umiejętności potrafi sprzedać grube futro na Seheshet.

  Tarcza
  Tarcza to najlepszy przyjaciel wojownika- tak bardzo często powtarzają w różnych szkołach walki. Dzięki tej umiejętności umiesz wykorzystać tą dodatkową osłonę, blokować nią, a nawet wykonywać proste ataki.

  Gotowanie[b]
  Każdy kiedyś zgłodnieje, a kucharze są potrzebni zawsze. Nie ważne czy w wojsku, czy na łodzi czy może w karczmie. Dzięki znajomości gotowania możesz zachwycić ludzi niezwykłymi smakami dań, lub skomplikowanymi kompozycjami podania.

  [b]Muzyka

  Muzyka nas otacza- jest w śpiewie ptaków, w powiewach wiatru i szumie wody. Osoby znające tą umiejętność potrafią śpiewać, bądź grać na wybranym instrumencie.
  Umiejętność ta pozwala na gre na więcej niż jednym instrumencie, bądź np. grę i śpiew. Pamiętaj jednak żeby być w czymś mistrzem musisz się skupić na jednej rzeczy.

  Eliksiry
  Eliksiry i sztuka ich przygotowania są ważne, zwłaszcza dla trucicieli, zabójców, lub dla osób chcących rozkochać w sobie ukochanego. Wystarczą odpowiednie zioła i składniki, i proszę bardzo- eliksir miłości!

  Sztuka przetrwania
  Dzięki tej umiejętności potrafisz znaleźć wodę nawet na pustyni, zdobyć pożywienie w skrajnie trudnych warunkach, odnaleźć prawidłową ścieżkę oraz kierować się gwiazdami.

   Obecny czas to Pią Sty 18, 2019 7:26 am